شیک پوش
شیک پوش

فرم های مختلف بدن درطراحی لباس مجلسی

فرم های مختلف بدن در طراحی لباس مجلسی

سلیقه ها سریع تغییر می کنند و دانستن چگونگی تطبیق آنها در شکل های منحصر به فرد بدن همیشه آسان نیست.

ما معتقدیم ( شیک پوش) که مد به صورت فصلی و در بعضی برندها به صورت هفتگی تغییر می‌کند. تقاضا برای تغییر و همراهی با مد، رو به افزایش است. اما، شما می توانید بگویید که ما دستورالعمل ها را دنبال می کنیم، نه قوانین.

بنابراین ما این راهنما مفید را برای کمک به شما یاد گرفته ایم که چگونه لباس بدن خود مورد علاقه خود را با سبک هایی که در کمد خود دارید .اما اولین چیزهایی که در ابتدا وجود دارد ، آیا فرم بدن خود را می دانید؟

بدن سیب شکل

فرم های مختلف بدن در طراحی لباس مجلسی
بدن سیب شکل

لباس هایی بپوشید که توجه شما را از قسمت میانی و کمر دور کند. لباس های کمر و تاپ های امپراتوری شگفتی هایی را برای شما رقم خواهد زد تاپ هایی را انتخاب کنید که کل ناحیه شکم را پوشانده و آن ا دقیقاً زیر باسن خود بکشید.
از کاپشن های سینه دوبل و تاپ های بزرگ چسبان خودداری کنید. برای تاپ های لایه لایه ، تاپ های صاف و تونیک استفاده کنید.
اگر سنگین وزن هستید از شلوار جین و شلوار راسته خودداری کنید، پوتین با شلوار با جیب های پشتی انتخاب مناسبی برای شماست.
به جای پوشیدن کمربند در اطراف کمر ، آن را درست زیر نیم تنه خود بپوشید. این باعث ایجاد منحنی خواهد شد و کمر شما را به حداقل می رساند.

بدن گلابی شکل

فرم های مختلف بدن در طراحی لباس مجلسی
بدن گلابی شکل

شانه های خود را برجسته کنید تا شکل چهره خود را متعادل کنید. برای این کار می توانید از روسری و گردنبندهای رنگارنگ استفاده کنید.
تاپ و لباس های طرح دار و تزئین شده را انتخاب کنید. با گردنبند و کلاه شانه های خود را گسترده تر به نظر بیاورید.
از شلوار تنگ ، شلوار کاپری ، دامن کوتاه و دامن مدادی خودداری کنید. به جای آن ، شلوار متناسب ، شعله ور و دامن A را انتخاب کنید.
از رنگهای تیره و تار برای نیمه پایینی خود استفاده کنید و تاپ های روشن با رنگ روشن انتخاب کنید.

بدن مستطیل شکل
اگر منحنی های طبیعی ندارید ، می توانید از لباس و لوازم جانبی برای ایجاد آنها استفاده کنید. برای برجسته کردن آن کمربندی را در باریک ترین قسمت کمر بپوشید. لباس های کمر و امپراتوری را انتخاب کنید.
بندهایی بپوشید که در قسمت میانی باسن به پایان می رسد. خط شانه و شلوار خود را با تاپ های شفاف یا پارچه تقویت کرده و لوازم جانبی را انتخاب کنید که به قسمت بالایی شما حجم می دهد.
لباس زیر را انتخاب کنید که پشتیبانی خوبی از سینه داشته و کمر شما را دقیق تر نشان دهد.
تاپ ، لباس و دامن باعث توهم شکل یک ساعت شنی خواهد شد.

بدن ساعت شنی شکل

منحنی های بدن خود را برجسته کنید. انتخاب لباس هایی که کمر شما را برجسته می کند ضروری است.
از پوشیدن لباس های بلند خودداری کنید. به یاد داشته باشید که نقاشی روی کمر باریک بهترین راه برای برجسته کردن باسن و نیم تنه است.
لباس زیر مناسب بپوشید. اگر نیم تنه شما بزرگ است ، حتما از نوع مناسب سینه بند استفاده کنید.
به دنبال لباس V شکل، دامن مداد و پیراهن هایی باشید که سینه های شما را برجسته می کند.

لباسی مناسب با مجلسی که در آن دعوت هستید بپوشید.

حتما لباسی مناسب با مجلسی که در آن دعوت هستید بپوشید. لباس پوشیدن آقایان کمی سخت گیرانه تر از خانم ها است زیرا خانم ها از انعطاف بیشتری برای پوشیدن لباس برخوردار هستند. در هر صورت قواعدی برای خرید لباس مجلسی وجود دارد که باید رعایت شوند. طول،‌ جنس و رنگ آن ها مهم است

طول لباس :‌ در بیشتر مواقع لباس های مجلسی معمولا طولشان بسیار بلند است و روی زمین کشیده می شود. لباس های تا زانو هم خوب هستند ولی باز هم جنبه ی غیررسمی بودن دارند.

جنس لباس : طرح و کیفیت جنس پارچه نیز خیلی مهم است. جنس های نخی اصولا خیلی غیررسمی هستند و اصلا مناسب مجالس رسمی نیستند. برای مجالس رسمی حتما از جنس های ابریشمی استفاده کنید.

رنگ: رنگ های تیره معمولا برای مجالس رسمی به کار می روند و رنگ های شلوغ و لباس های طرح دار برای مجالس غیررسمی. رنگ های میانه مثل قهوه ای و خاکستری هم از رنگ هایی هستند که برای هر دو نوع راهنمای خرید پیراهن مجلسی زنانه استفاده می شوند. رسمی ترین رنگ ممکن برای خرید لباس مجلسی همانطور که می دانید رنگ مشکی است.

دیدگاه‌ها (۲)